Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

239 wniosków na "Wyprawkę szkolną"

Data publikacji: 2012-10-04, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
239 wniosków na

Z dniem 10 września tego roku upłynął termin składania wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna". W sumie złożonych zostało 239 takich wniosków o dofinansowanie.

W tym roku o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach „Wyprawki szkolnej" mogli ubiegać się uczniowie rozpoczynający naukę w klasach I szkoły podstawowej pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł netto; uczniowie rozpoczynający naukę w klasach II - IV szkoły podstawowej oraz w klasie I szkoły ponadgimnazjalnej pochodzący z rodzin, w których dochód netto na osobę nie przekracza kwoty 351 zł netto. Dodatkowo programem „Wyprawka szkolna" objęci zostali uczniowie niepełnosprawni oraz uczniowie klas II - IV szkoły podstawowej pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę jest wyższy aniżeli 351 zł netto a którzy znajdują się w trudnym położeniu określonym w przepisach o pomocy społecznej.

Jak informuje Andrzej Chmielewski, naczelni Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu do Urzędu Miejskiego przekazano ze szkół łącznie 239 wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna". O rządową pomoc ubiega się 138 uczniów klas I-IV szkół podstawowych, 36 uczniów I klas szkół ponadgimnazjalnych oraz 46 uczniów niepełnosprawnych. Do szkół wpłynęło też 19 wniosków uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji, którzy pochodzą z rodzin gdzie dochód na osobę jest wyższy niż 351 zł netto. Obecnie wnioski są weryfikowane. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów zwrot kosztów zakupu podręczników w ramach „Wyprawki szkolnej" nastąpi do 15 listopada tego roku.

Przypomnijmy, że program rządowy „Wyprawka szkolna" jest odpowiedzią na zmianę podstawy programowej, która została zarządzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w 2008 roku. Wprowadzenie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego wiąże się z koniecznością dopuszczenia do użytku szkolnego nowych podręczników dla uczniów. „Wyprawka szkolna" ma na celu pomóc w zakupie podręczników uczniom pochodzącym z rodzin, dla których zakup książek stanowiłby znaczny koszt.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.plq, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola