Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Aktualizacja LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI

Data publikacji: 2012-08-06, Data modyfikacji: 2012-10-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Aktualizacja LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI

AKTUALIZACJA LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI MIASTA ŚRODA WIELKOPOLSKA

Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Uchwałą Nr V/47/2011 Rady Miejskiej w Środzie Wielkopolskiej z dnia 24 lutego 2011 roku został zatwierdzony Lokalny Program Rewitalizacji dla miasta Środa Wielkopolska na lata 2011-2015.Lokalny Program Rewitalizacji jestdokumentem o charakterze otwartym, który odzwierciedla potrzeby oraz priorytetowe działania związane z rozwojem społecznym, gospodarczym i przestrzennym miasta Środa Wielkopolska oraz funkcjonującej w niej społeczności lokalnej. Z tego też względu dokument ten jest poddawany systematycznej, okresowej analizie i ocenie. W związku z pojawieniem się nowych możliwości finansowania przedsięwzięć rewitalizacyjnych w postaci inicjatywy JESSICA, które wcześniej nie miały szans na otrzymanie unijnego wsparcia została podjęta decyzja o aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji. Analiza i ocena programu odbywać się będzie zgodnie z zasadami współpartycypacji społeczności lokalnej i w oparciu o współpracę z wszystkimi zainteresowanymi stronami.

Zapraszamy do składania propozycji projektów, które powinny zawierać nazwę projektu, jego lokalizację, opis stanu istniejącego, opis projektu, szacowany koszt inwestycji, planowany termin realizacji, znaczenie projektu dla rewitalizacji obszaru zdegradowanego, propozycje działań społecznych, wizualizacje projektu oraz dane kontaktowe.

Wnioski i opinie prosimy przesyłać do Spółki Środa XXI Sp. z o.o., ul. Szarytek 8/45, 63-000 Środa Wielkopolska lub na adres e-mail: joanna.marusik@sroda21.eu w terminie do 12.08.2012 roku.

Kontakt tel. 61 2853847, 661 648 754

Burmistrz Miasta
/-/ Wojciech Ziętkowski

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola