Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kara za opóźnienia

Data publikacji: 2012-08-16, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Kara za opóźnienia

Przedsiębiorstwu REAL BUD z Gniezna została naliczona kara za nieterminowe wykonanie prac związanych z renowacją schodów i wejścia do budynku Ratusza.

Termin wykonania, zleconych przez Urząd Miejski, prac upłynął 30 kwietnia br. Zgodnie z umową, od dnia 1 maja br. za każdy dzień zwłoki naliczana była kara umowna w wysokości 0,3% wartości całej inwestycji. Ostatecznie odbiór prac nastąpił 26 lipca br. Kara naliczona wykonawcy wyniosła 23.669,86 zł. Taka suma zostanie przedsiębiorstwu potrącona z kwoty na jaką opiewała cała inwestycja, czyli 90.689,13 zł. Tak więc finalnie koszt inwestycji wyniesie 67.019,27 zł.

Prace, w obrębie Ratusza, polegały na rozbiórce istniejących schodów i wykonaniu w ich miejscu nowych o zbliżonych gabarytach i formie architektonicznej. Wymieniono też balustrady. Stare drzwi, które były otwierane do wewnątrz zastąpione zostały nowymi 2- skrzydłowymi, które otwierają się na zewnątrz.

Przypomnijmy, że wykonawca został wybrany w drodze przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez Gminę Środa Wielkopolska na początku września ubiegłego roku. Przetarg został rozstrzygnięty 29 września 2011 roku. Zwycięzca, przedsiębiorstwo REAL BUD z Gniezna, zaproponowało najkorzystniejszą ofertę.
Jakub Rychtanek

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola