Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs na kierownika

Data publikacji: 2012-08-23, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
 Konkurs na kierownika

W związku ze zmianą struktury organizacyjnej Wydziału Gospodarki Finansowej Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej ogłoszony został konkurs na stanowisko kierownika Referatu Podatkowego w niniejszym wydziale.

Potencjalny kierownik nowego referatu urzędu musi posiadać wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym, spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych, posiadać co najmniej 3 - letni staż pracy lub wykonywać przez co najmniej 3 lata działalność gospodarczą o charakterze zgodnym z wymaganiami na niniejszym stanowisku. Kierownik Referatu Podatkowego zobowiązany jest także posiadać co najmniej 3 - letnie doświadczenie w zakresie wymiaru podatków i opłat lokalnych, ogólną wiedzę o samorządzie, znać przepisy ustawy o finansach publicznych, rachunkowości, Ordynacji Podatkowej, ustawy o opłatach i podatkach lokalnych oraz Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Od kandydatów na stanowisko kierownika wymaga się także niekaralności, posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych. Poza powyższymi wymaganiami przyszły kierownik referatu powinien charakteryzować się wysoką kulturą osobistą, być osobą komunikatywną, terminową, kreatywną, uczciwą oraz znać zasady księgowości podatkowej.

Do zadań kierownika będzie należało m.in.: kierowanie i planowanie pracy Referatu Podatkowego, sprawowanie kontroli przestrzegania i stosowania obowiązujących przepisów, pełnienie funkcji bezpośredniego przełożonego w stosunku do pracowników referatu, inicjowanie rozwiązań mogących poprawić lub usprawnić realizację zadań referatu, nadzór nad prawidłowością prowadzenia wymiaru podatków lokalnych.

Wykaz dokumentów wymaganych od kandydatów w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego - www.sroda.wlkp.pl w zakładce BIP - Praca w samorządzie gminnym. Zainteresowane podmioty mogą składać swoje aplikacje w terminie do 27 sierpnia w sekretariacie Urzędu Miejskiego. Dokumenty można złożyć również listownie pocztą oraz pocztą elektroniczną na adres: www.esp.sroda.wlkp.pl

Dlaczego nowy referat?

Reorganizacja pracy Wydziału Gospodarki Finansowej ma na celu usprawnić prace tej jednostki urzędu. W wydziale pracuje 17 osób. Każda z nich podlega bezpośrednio Skarbnikowi Miasta. Dodatkowo zwiększa się ilość zadań wydziału. Chociażby w ostatnim czasie jeden z pracowników został koordynatorem do spraw podatku VAT oraz zajmuje się rozliczeniem projektu unijnego dotyczącego rozbudowy kolektorów sanitarnych w mieście. Również przy tak dużym budżecie gminy sprawowanie przez Skarbnik Miasta nadzoru nad wszystkimi pracownikami jest utrudnione, dlatego władze Urzędu Miejskiego postanowiły utworzyć Referat Podatkowy, którego pracownicy będą bezpośrednio podlegać jego kierownikowi. Sam kierownik natomiast będzie podlegał Skarbnikowi Miasta.
Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola