Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lampy już świecą

Data publikacji: 2012-10-04, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Lampy już świecą

W czwartek 20 września tego roku po raz pierwszy zaświeciły lampy na ul. Bławatkowej, Makowej, Rumiankowej i Stokrotkowej, które zostały zamontowane w tym rejonie miasta w czerwcu tego roku.

Inwestycja budowy oświetlenia w ul. Bławatkowej, Makowej, Rumiankowej oraz Stokrotkowej zrealizowana została przez firmę PNP sp. z o.o. z Suchego Lasu w czerwcu tego roku. Odbiór nowych lamp przez Gminę Środa Wielkopolska miał miejsce 29 czerwca. Po raz pierwszy nowe lampy rozświetliły powyższe ulice 20 września, prawie trzy miesiące po dokonaniu odbioru przez Gminę inwestycji. To opóźnienie w uruchomieniu oświetlenia wynika z faktu, że różne spółki zajmują się sprzedażą energii elektrycznej - ENERGA S.A. i jej dystrybucją - ENEA S.A. Spółki musiały wydać zgodę na przyłączenie oświetlenia oraz dostarczyć energię, która umożliwiła uruchomienie lamp. Załatwienie wszystkich procedur zajęło tym spółkom prawie trzy miesiące. Bardzo się cieszę, że pomimo trwających kilka miesięcy procedur związanych z uruchomieniem oświetlenia ulicznego ul. Bławatkowej i ulicach przyległych nowe lampy mogą już w pełni służyć mieszkańcom. Z pewnością oświetlenie uliczne przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców tego rejonu miasta - powiedział radny Rady Miejskiej Rafał Wieruszewski.

Przypomnijmy, że budowa oświetlenia ulicznego w ul. Bławatkowej, Makowej, Rumiankowej i Stokrotkowej kosztowała 83.205,08 zł. Wykonawca inwestycji - PNP sp. z o.o. został wybrany w drodze przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez Gminę Środa Wielkopolska.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola