Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nad jezioro ulicą Szlafroka

Data publikacji: 2012-08-02, Data modyfikacji: 2012-10-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Nad jezioro ulicą Szlafroka

Zakończyły się prace związane z budową trzeciego odcinka obwodnicy miasta łączącego ul. Gnieźnieńską z ul. Nekielską. Do czasu uzyskania przez Gminę Środa Wielkopolska pozwolenia na użytkowanie tej drogi ruch po tym odcinku obwodnicy jest zgodnie z obowiązującym prawem zabroniony.

O pozwolenie na użytkowanie nowej drogi Gmina Środa Wielkopolska będzie mogła wystąpić do starosty średzkiego dopiero po dokonaniu technicznego odbioru inwestycji. Jak mówił Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Urzędu Miejskiego techniczny odbiór trzeciego odcinka obwodnicy nastąpi w możliwie najszybszym czasie. Około 10 sierpnia tego roku Gmina Środa Wielkopolska wystąpi do starosty średzkiego o pozwolenie na użytkowanie obwodnicy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już w sierpniu kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi - dodaje Michał Orłowski. Warto podkreślić, że do czasu otrzymania przez gminę wspomnianego pozwolenia na użytkowanie wszelki ruch samochodowy po nowej drodze jest zgodnie z obowiązującym prawem zabroniony, o czym informują znaki drogowe. Każdorazowy wjazd na obwodnicę nie dosyć, że grozi mandatem za łamanie przepisów drogowych, odbywa się także na własną odpowiedzialność kierowcy.
Do chwili oddania obwodnicy do użytku każdy kierowca może dojechać nad jezioro objazdem prowadzącym ul. Szlafroka, drogą równoległą do ul. Słonecznej, która w związku z budową obwodnicy została zamknięta parę tygodni temu. Wielce niestosownym jest więc porównywanie przez Zbigniewa Króla na łamach „Gazety Średzkiej" gminnej inwestycji budowy trzeciego odcinka obwodnicy z inwestycją powiatową polegającą na przebudowie ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Brodowskiej. W przypadku inwestycji gminnej wszystkie prace przebiegały zgodnie z wyznaczonym terminem, nie było żadnych opóźnień oraz utrudnień dla mieszkańców i lokalnego ruchu, czego nie można powiedzieć o inwestycji powiatowej. Natomiast fakt zakazu korzystania z nowej drogi do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie nie jest wymysłem urzędników tylko przestrzeganiem polskiego prawa.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola