Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niesprawny autobus po raz drugi

Data publikacji: 2013-04-21, Data modyfikacji: 2013-04-21
A A AWydrukDrukuj  
 

W środę 10 kwietnia tego roku w Pętkowie patrol Policji skontrolował autobus szkolny firmy „Iglespol”, który rozwoził dzieci do domów po zakończonych zajęciach szkolnych w szkole w Słupi Wielkiej. Jak wykazała kontrola Policji autobus był niesprawny do tego stopnia, że nie mógł on kontynuować jazdy.

Przypomnijmy, że policyjna kontrola szkolnego autobusu firmy „Iglespol”,  która miała miejsce 10 kwietnia była już drugą kontrolą przewoźnika przeprowadzoną na tej samej trasie. Pierwsza kontrola odbyła się w pierwszej połowie marca. Wówczas przeprowadzona przez Policję kontrola, podobnie jak ta ostatnia wykazała na tyle dużą niesprawność autobusu, że nie mógł on kontynuować swojej jazdy. Podczas ostatniej kontroli przewoźnik, co prawda podstawił autobus zastępczy jednak i jego kontrola wykazała niesprawności pojazdu uniemożliwiającą dalszą podróż dzieci.

Dodajmy, że firma „Iglespol” świadczy w Gminie Środa Wielkopolska usługi z zakresu dowożenia dzieci z terenów wiejskich do szkół  na trzech trasach, w tym m. in. do placówki w Słupi Wielkiej od początku bieżącego roku kalendarzowego.  Dowóz uczniów został powierzony firmie „Iglespol” w wyniku przeprowadzonego przez Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Szkół i Przedszkoli przetargu nieograniczonego na realizację powyższego zadania. Przetarg składał się w sumie z siedmiu odrębnych zadań. Każde zadanie dotyczyło innej trasy dowozu. W przypadku trzech zadań zwycięzcą przetargu została firma „Iglespol”.

Co dalej z „Iglespolem”?                                           

Jak powiedziała w rozmowie Ewa Harłożyńska, dyrektor ZEASiP, jednostka którą zarządza wystąpiła do Komendy Powiatowej Policji w Środzie o szczegółowe informacje dotyczące przeprowadzonej kontroli niesprawnego autobusu firmy „Iglespol”. Po zapoznaniu się z tymi informacjami zostaną podjęte decyzje, co do dalszego świadczenia przez przewoźnika usług na rzecz Gminy w zakresie dowozu dzieci z terenów wiejskich do szkół. Dodajmy, że podobne pismo dyrektor Harłożyńska skierowała do Policji po pierwszej kontroli autobusu szkolnego wiozącego dzieci ze szkoły w Słupi, która miała miejsce w marcu. Wówczas jednak Policja odpowiadając na pismo udzieliła ZEASiP bardzo ogólnych informacji o przeprowadzonej kontroli. Teraz ma być inaczej.

Dodajmy, że w skierowanym do Policji piśmie dyrektor Harłożyńska poprosiła również o udzielenie informacji czy Policja przeprowadzała kontrole autobusów szkolnych kursujących na pozostałych trasach, a jeżeli tak to jaki był wynik przeprowadzonych kontroli.

Komentując zaistniałą sytuację, Burmistrz Wojciech Ziętkowski powiedział, że sytuacje niesprawnych autobusów szkolnych, które na terenie Gminy dowożą dzieci do szkół absolutnie nie powinny mieć miejsca.  Całkowicie niedopuszczalne są takie sytuacje, że dzieci do szkół dowozi niesprawny autobus. Apeluję do wszystkich rodziców dzieci podróżujących autobusami szkolnymi aby zgłaszali czy to do ZEASiP czy też na Policję wszelkie nieprawidłowości dotyczące przewozu dzieci przez autobusy szkolne. Ja ze swojej strony gwarantuję, że Gmina dołoży wszelkich starań aby podobne sytuacje jak ta, która miała miejsce ostatnio już się nie powtórzyła. Bezpieczny przewóz dzieci do i ze szkół jest podstawowym obowiązkiem przewoźnika, który podejmuje się realizacji takiego zadania – powiedział Burmistrz Ziętkowski.

 

UM Środa Wielkopolska, Źródło artykułu: www.sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: UM Środa Wielkopolska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola