Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe drogi gminne

Data publikacji: 2012-10-04, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowe drogi gminne

Podczas XXVI sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czwartek 27 września tego roku radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie zaliczenia do kategorii dróg gminnych kilku dróg powiatowych.

W ramach usystematyzowania zarządzania drogami w Gminie Środa Wielkopolska radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie zaliczenia kilku dróg powiatowych do kategorii dróg gminnych. Jak mówi Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Urzędu Miejskiego, przyjęta przez Radę Miejską uchwała ma na celu uporządkowanie administracyjne a zarazem funkcjonalne dróg w mieście. Gmina postanowiła przejąć od Powiatu Średzkiego część dróg w rejonie starego miasta, które zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych z 1985 roku nie posiadają charakteru dróg powiatowych. Spełniają one natomiast warunki określone dla dróg gminnych.

Zgodnie z uchwałą Rady do kategorii dróg gminnych zaliczone zostały drogi w ul. Dolnej, ul. Szpitalnej, ul. Kegla, ul. Wiosny Ludów, ul. Jażdżewskiego, ul. Limanowskiego, ul. Wałowej, część drogi w ul. Górki na odcinku od ul. Jażdżewskiego do ul. Limanowskiego, część Placu Zamkowego oraz Placu Armii Poznań. Przejęcie przez Gminę Środa Wielkopolska części dróg powiatowych w mieście daje możliwość zabezpieczenia środków finansowych w budżecie gminy na inwestycje w tych ulicach polegających np. na przebudowie nawierzchni dróg bądź chodników.

Gmina Środa Wielkopolska przejmując powyższe drogi przekazała Powiatowi Średzkiemu drogi w ul. Poselskiej i ul. Prądzyńskiego, które spełniają warunki dla kategorii dróg powiatowych określone w ustawie o drogach publicznych. Rada Powiatu przejęła te dwie drogi uchwałą podjętą podczas sesji, która odbyła się w czwartek 27 września tego roku w Zespole Szkół Zawodowych.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola