Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe lampy

Data publikacji: 2012-09-06, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowe lampy

Zakończył się I etap budowy oświetlenia ulicznego w ulicach Palczewskiego, Dzikowskiego. II etap inwestycji polegający na budowie oświetlenia w ulicy Rządkowskiego wykonany zostanie w przyszłym roku.

W tym roku oświetlenie uliczne wybudowane zostało w ul. Dzikowskiego oraz ul. Palczewskiego. W sumie na powyższych ulicach postawionych zostało 8 słupów na których umieszczonych zostało 9 lamp. Wykonawcą oświetlenia ulicznego jest Zakład Elektroinstalacyjny Bogdana Wojciechowskiego. Koszt inwestycji wyniósł około 68 tysięcy złotych. Zamówienie zostało powierzone wykonawcy w procedurze zapytania ofertowego. II etap inwestycji budowy oświetlenia w ul. Rządkowskiego zrealizowany zostanie w przyszłym roku.

Nowe lampy pomimo, ze zostały już zamontowane jeszcze nie świecą. Wynika to z faktu, że różne spółki zajmują się sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej. Spółka ENERGA S.A. zajmuje się sprzedażą energii a spółka ENEA S.A. jej dystrybucją. Taka sytuacja powoduje wiele formalności, których załatwienie wymaga czasu. Jak zapewnia Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Urzędu Miejskiego Gmina Środa Wielkopolska prowadzi już procedurę zmierzającą do jak najszybszego uruchomienia nowego oświetlenia ulicznego.


Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola