Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe toalety w parku Łazienki

Data publikacji: 2012-06-23, Data modyfikacji: 2012-06-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowe toalety w parku Łazienki

Kontenery zostały sprowadzone z Austrii. Łączny koszt toalet wraz z transportem wyniósł 13 tysięcy euro. Sanitariaty zostały zakupione przez gminną spółkę Środa XXI sp. z o.o. Jak mówi Marcin Bednarz, prokurent spółki Środa XXI sp. z o.o. nowe toalety mają służyć wszystkim średzianom nie tylko w czasie miejskich imprez, które będą organizowane w Parku Łazienki ale przez cały rok. Kontenery, które zostały ustawione na Łazienkach poza sanitariatami wyposażone są w umywalki oraz mydelniczki. Nowe sanitariaty padły już ofiarą wandali, którzy powybijali w nich szyby. Jak mówi Paweł Ludwiczak, Komendant Straży Miejskiej w związku z incydentami niszczenia nowych toalet zadaniem priorytetowym dla Straży Miejskiej stało się założenie kamer monitoringu miejskiego w okolicach kontenerów. Podjęliśmy już działania mające na celu zamontowanie dwóch kamer w Parku Łazienki skierowanych na toalety – dodaje Komendant Ludwiczak. Otwarcie toalet będzie możliwe po zainstalowaniu monitoringu parku. Urząd Miejski apeluje do wszystkich mieszkańców Środy Wielkopolskiej, którzy w przyszłości będą świadkami niszczenia toalet na Łazienkach aby zgłaszali te incydenty Policji.

Filip Waligóra, Źródło artykułu: http://www.sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola