Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowi strażnicy - praktykanci

Data publikacji: 2012-06-01, Data modyfikacji: 2012-06-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowi strażnicy - praktykanci

Praktyki w Straży Miejskiej odbywają: Szymon Dobroś, Piotr Kozak oraz Dariusz Zaradny. Są to osoby, które pozytywnie przeszły nabór na stanowisko aplikanta Straży Miejskiej zorganizowany przez Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej. Przypomnijmy, że pozytywne przejście naboru przez kandydatów na strażników wiązało się z zaliczeniem testu kompetencyjnego z zakresu podstaw prawnych funkcjonowania straży gminnych oraz testu sprawnościowego. Następnie osoby z najlepszym wynikiem zaproszone zostały na rozmowę kwalifikacyjną. W efekcie tych rozmów komisja konkursowa wybrała trzech nowych aplikantów Straży Miejskiej. Umowa o pracę z nowymi aplikantami straży podpisana została 16 kwietnia tego roku. Tego samego dnia nowi pracownicy straży udali się na miesięczne szkolenie podstawowe strażników gminnych do Gdańska, które odbywało się w Studium Szkolenia Specjalistycznego Służb Mundurowych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Z dniem 18 maja aplikanci rozpoczęli miesięczne praktyki w Komendzie Straży Miejskiej. Podczas praktyk nowi, przyszli funkcjonariusze straży będą uczyć się od strony praktycznej zawodu strażnika. Jak mówi Paweł Ludwiczak, Komendant Straży Miejskiej podczas praktyk nowi aplikanci towarzyszą obecnym funkcjonariuszom straży w wykonywaniu codziennych czynności zawodowych np. udają się na interwencje, asystują podczas podejmowanych czynności, patrolują teren miasta i gminy. Aplikanci jak na razie nie posiadają munduru służbowego. Otrzymają go w momencie pozytywnego zaliczenia egzaminu w dniu 22 czerwca. Jak dodaje Paweł Ludwiczak praktykantów można poznać po tym, że zostali wyposażeni w odblaskowe kamizelki z napisem Straż Miejska.

Filip Waligóra, Źródło artykułu: http://www.sroda.wlkp.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola