Belka
Czwartek, 2 Maja 2024   imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nowoczesne rozwiązanie dla nowoczesnego projektu. Okpol prezentuje PGC A1 – okno uchylne do dachów płaskich

Data publikacji: 2017-08-25, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowoczesne rozwiązanie dla nowoczesnego projektu. Okpol prezentuje PGC A1 – okno uchylne do dachów płaskich

Dachy płaskie, choć wciąż nietypowe dla rodzimego budownictwa, coraz śmielej goszczą w projektach nowoczesnych budynków. Takie rozwiązanie to nie tylko doskonały sposób na wyróżnienie bryły spośród zwyczajowych konstrukcji skośnych, ale także cały szereg wartości dodanych – od tych użytkowych i ekonomicznych, aż po walory estetyczne i możliwości aranżacyjne tego, co pod dachem i tego, co na dachu. Jednak, by w pełni docenić takie zwieńczenie domu, na straży jego bezpieczeństwa i funkcjonalności musi stanąć wysokiej jakość stolarka okienna. Z myślą o odważnych i nieszablonowych projektach powstało PGC A1  - okno, które sprosta wymaganiom architekta, oprze się zmiennej aurze, zadba o domowe wnętrze i doskonale wpisze się trend nowoczesnego budownictwa.

Na dobór odpowiedniej stolarki dachowej niebagatelny wpływ mają warunki atmosferyczne, jakie stwarza polski klimat – a ten nie zawsze nas rozpieszcza. Obfite opady deszczu czy wszechobecna wilgoć – zwłaszcza wiosną i jesienią, niskie temperatury zimą, wspomagane zalegającym śniegiem – każda pora roku jest dla okna dachowego niemałym wyzwaniem. Aby mu sprostać, okno PGC A1 wyposażone zostało w profile z twardego PVC z komorami wypełnionymi pianką poliuretanową o niskim współczynniku przewodzenia ciepła i wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych - współczynnik Uw wynosi w tym wypadku 1,3 W/m2K. Sprawdzone pakiety dwuszybowe wypełniane argonem, wyposażone w standardzie w ciepłą ramkę międzyszybową oraz powłokę niskoemisyjną, gwarantują bardzo dobrą termikę  - współczynnik przenikania ciepła szyby plasuje się tu na poziomie  Ug = 1,0 W/m2K. Na straży bezpieczeństwa domowego poddasza stoi natomiast połączenie  hartowanej szyby zewnętrznej oraz wewnętrznej - laminowanej, zapewniając wysoką wytrzymałość w przypadku gradobicia, intensywnych opadów deszczu czy opadających na dach gałęzi i szyszek.

Stolarka okienna zamontowana na dachu płaskim ma również ogromny wpływ na projektowanie wnętrza. Okna dostosowane do tego typu przestrzeni potrafią doskonale doświetlić znajdujące się tuż pod nimi pomieszczenia, stając się tym samym ważnym elementem aranżacyjnym. PGC A1 dostępne są w szerokim zakresie rozmiarów – od kompaktowych wariantów kwadratowych, aż po opcje prostokątne, o długości ościeżnicy powyżej 2 metrów.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: OKPOL, Autor zdjęć: OKPOL
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola