Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obwodnica przejezdna

Data publikacji: 2012-08-23, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Obwodnica przejezdna

W środowe przedpołudnie 22 sierpnia tego roku, kilka minut po godzinie 11.00 do użytku został oddany trzeci odcinek obwodnicy śródmiejskiej przebiegający od ul. Nekielskiej do ul. Gnieźnieńskiej. Tym samym obwodnica stała się całkowicie przejezdna dla kierowców.

Zanim jednak trzeci odcinek obwodnicy został oficjalnie oddany do użytku to w dniach od 14 sierpnia do 20 sierpnia 2012 roku pracownicy Urzędu Miejskiego dokonali odbioru technicznego inwestycji od jej wykonawcy - przedsiębiorstwa POL - DRÓG PIŁA sp. z o.o. Następnie w środę 22 sierpnia miała miejsce kontrola odcinka obwodnicy przez pracowników Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej, którzy z upoważnienia Starosty Średzkiego kontrolowali drogę pod względem wydania pozwolenia na jej użytkowanie. Kontrola wypadła pozytywnie, dlatego jeszcze tego samego dnia Starosta Średzki wydał pozwolenie na użytkowanie drogi. Pozwolenie stało się wykonalne z dniem wydania. Kilka minut po godzinie 11.00 przy wjazdach na drogę łączącą ul. Gnieźnieńską z ul. Nekielską zniknęły więc znaki zakazu wjazdu a droga stała się całkowicie przejezdna dla kierowców. Tym samym zakończył się proces budowy śródmiejskiej obwodnicy miasta łączącej drogę w ul. Topolskiej z drogą w ul. Gnieźnieńskiej. Warto także dodać, że sprawne działanie urzędników miejskich spowodowało, że na trzecim odcinku obwodnicy działają już lampy uliczne, oświetlające drogę po zmroku.

W związku z budową trzeciego odcinka obwodnicy zamknięta została dotychczasowa droga łącząca ul. Nekielską z ul. Spacerową. Niniejsza droga stała się drogą wewnętrzną przeznaczoną do obsługi tamy. Warto także przypomnieć, że w związku z budową obwodnicy zamknięty został wjazd z ul. Gnieźnieńskiej w ul. Słoneczną.

Inwestycja z dofinansowaniem

Budowa obwodnicy miasta łączącej ul. Topolską z ul. Gnieźnieńską trwała prawie trzy lata. Inwestycja przebiegała w trzech etapach. Każdy z nowopowstałych odcinków drogi był sukcesywnie oddawany do użytku. Długość wybudowanej obwodnicy to prawie 2,5 km.

Przypomnijmy, że budowa drogi odbywała się dzięki dofinansowaniu unijnemu jakie Gmina Środa Wielkopolska otrzymała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 12.719.379,83 zł brutto przy czym dofinansowanie unijne opiewa na kwotę 4.049.639.84 zł. Reszta środków pieniężnych finansujących inwestycję pochodzi z budżetu gminy.
Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola