Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Organizacje pozarządowe na 2013

Data publikacji: 2012-08-16, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Organizacje pozarządowe na 2013

Referat Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego odpowiedzialny za realizację zadań wynikających ze współpracy Gminy Środa Wielkopolska z organizacjami pozarządowymi prosi o wypełnienie specjalnej ankiety zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu celem poznania planów działalności organizacji na 2013 rok.

W ostatnim czasie kierownictwo Urzędu Miejskiego powierzyło realizację zadań wynikających ze współpracy Gminy Środa Wielkopolska z organizacjami pozarządowymi Referatowi Działalności Gospodarczej. To w gestii tej jednostki urzędu leży teraz m.in. ogłaszanie konkursów ofert na realizację zadań publicznych oraz rozliczanie udzielonych dotacji organizacjom. Przypomnijmy, że wcześniej powyższe zadania realizował Wydział Oświaty, Kultury i Sportu. Osobą bezpośrednią odpowiedzialną za kontakty z organizacjami pozarządowymi jest kierownik referatu Katarzyna Duszczak - parter - pok. 115, tel. 61 286-77-40, e-mail: gospodarcza@sroda.wlkp.pl.

W ramach współpracy Gminy Środa Wielkopolska z organizacjami pozarządowymi, Referat Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej przygotował specjalną ankietę, której celem jest uzupełnienie informacji w bazie danych o organizacjach pozarządowych działających na terenie gminy oraz poznanie planów organizacji pozarządowych dotyczących działalności w zakresie zadań publicznych kierowanych głównie do średzkiej społeczności w 2013 roku. Jak mówi Katarzyna Duszczak dane zawarte w ankietach posłużą do opracowania projektu budżetu gminy na 2013 roku w zakresie zabezpieczenia środków finansowych niezbędnych do udzielenia dotacji na zadania publiczne realizowane przez organizacje pozarządowe. Wzór ankiety można pobrać ze strony internetowej urzędu: www.sroda.wlkp.pl, z zakładki "organizacje pozarządowe - druki do pobrania - ankieta dotycząca aktualizacji danych i planowanych zadań z dofinansowaniem na 2013". Wypełnione ankiety należy dostarczyć do ww. referatu w terminie do 25 września 2012 roku.

Dodajmy, że baza danych o organizacjach pozarządowych (która zostanie zaktualizowana o przekazane dane w ankietach), informacje o konkursach i ofertach oraz określone przepisami prawa wzory druków ofert i sprawozdań umieszczone są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej (www.sroda.wlkp.pl), w zakładce "organizacje pozarządowe".
Filip Waligóra

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola