Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

OSiR dla dzieci

Data publikacji: 2012-08-03, Data modyfikacji: 2012-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
OSiR dla dzieci

Wszystko rozpoczęło się w sali gimnastycznej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Organizatorzy zapoznali uczestników półkolonii z regulaminem oraz podzielili ich na grupy przypadające poszczególnym opiekunom. Już pierwszego dnia dzieci zwiedzały stacje uzdatniania wody i zapoznały się z technologią oczyszczania wody, tak aby była ona zdatna do konsumpcji przez mieszkańców miasta. Pierwszą atrakcją drugiego dnia był seans filmowy w kinie Baszta. Po seansie dzieci spędzały czas w parkach jordanowskich. Uczestniczyły tam w wielu grach i zabawach. Kolejny dzień minął pod znakiem zwiedzania Cukrowni oraz Straży Pożarnej. Dzieci mogły z bliska zobaczyć jak pracują strażacy oraz przyjrzeć się ich umundurowaniu i wyposażeniu. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście wóz strażacki. Odbył się też konkurs zatytułowany „Dywan Marzeń”. Wyjazd do Palmiarni w Poznaniu był atrakcją dnia kolejnego. Uczestnicy półkolonii podziwiali egzotyczne rośliny oraz ryby. 20 lipca dzieci zwiedzały Urząd Miasta w Środzie Wielkopolskiej. Spotkały się z Burmistrzem, który przybliżył im pracę, działania i obowiązki urzędników. Dzieci zadawały Burmistrzowi mnóstwo pytań, a atmosfera spotkania była bardzo sympatyczna. Usatysfakcjonowane dzieci otrzymały słodkie upominki oraz gadżety. Potem dzieci udały się nad średzkie jezioro, aby tam wypocząć. Następny tydzień półkolonii rozpoczął się od wyjazdu do Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza”. Tam dzieci aktywnie spędzały czas. Odbył się też konkurs pływacki. Wtorek, 24 lipca to dzień w którym odbył się turniej sportowy „Nasze Małe Euro”. Mecze rozgrywane były na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Planowane było też wyjście do kina, ale z powodu awarii prądu było to niemożliwe. Seans filmowy został przełożony na następny dzień. W kolejnym dniu półkolonii nad średzkim jeziorem odbyły się turnieje piłki plażowej oraz badmintona. Dzieci wzięły tez udział w konkursie „Budowle z piasku”. W czwartek, 26 lipca, półkolonie zawitają na boisko Orlik, gdzie organizatorzy przygotowali mnóstwo zabaw i gier sportowych. Zakończenie półkolonii będzie miało miejsce 27 lipca w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu. Tam też nastąpi rozdanie dzieciom dyplomów.

Jakub Rychtanek, Źródło artykułu: http://www.sroda.wlkp.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola