Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsze prace wykonane!

Data publikacji: 2012-09-17, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Pierwsze prace wykonane!

Przedsiębiorstwo WUPRINŻ S.A. z Poznania wykonało już pierwsze prace polegające na budowie kanalizacji w ul. Jackowskiego oraz ul. Staszica. W poniedziałek 17 września tego roku rozpocznie się budowa kolektora sanitarnego w ul. Paderewskiego.

Realizacja jednej z największych inwestycji infrastrukturalnych w Gminie Środa Wielkopolska jaką jest rozbudowa kolektorów sanitarnych w kilkunastu średzkich ulicach wraz z odnowieniem ich nawierzchni rozpoczęła się 13 sierpnia tego roku w ul. Jackowskiego. W tej ulicy wykonawca inwestycji na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Staszica wybudował kanalizację deszczową, natomiast na odcinku od ul. Staszica do ul. Kórnickiej poza „deszczówką" wykony został kolektor sanitarny wraz z przyłączami. Poza pracami w ul. Jackowskiego, firma WUPRINŻ S.A. równocześnie prowadziła roboty polegające na budowie kanalizacji w ul. Staszica, na odcinku od ul. Hallera do ul. Prusa. Obecnie firma wykonuje prace zmierzające do odtworzenia nawierzchni w ul. Jackowskiego i Staszica a także prowadzi budowę kolektorów w ul. Janickiego. Jak mówi Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień średzkiego Urzędu Miejskiego w poniedziałek 17 września tego roku firma WUPRINŻ S.A. rozpocznie prace kanalizacyjne na ul. Paderewskiego.

Jak zapewnia Marcin Bednarz, pełnomocnik ds. realizacji projektu rozbudowy kolektorów sanitarnych w Środzie Wielkopolskiej, jak do tej pory wszelkie prace budowlane przebiegają bardzo sprawie, zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem. Należy mieć nadzieję, że w pozostałych ulicach, w których wykonana zostanie inwestycja firma WUPRINŻ S.A. będzie działała tak sprawnie jak na ul. Jackowskiego i Staszica. Jak dodaje Marcin Bednarz już dzisiaj warto zasygnalizować wszystkim właścicielom nieruchomości zlokalizowanych wzdłuż ulic gdzie budowana jest kanalizacja sanitarna, że zgodnie uchwałą Rady Miejskiej z dnia 25 marca 2010 roku w sprawie wprowadzenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Środa Wielkopolska obowiązkiem właściciela nieruchomości jest jej przyłączenie do nowej kanalizacji w terminie 2 miesięcy od dnia jej przekazania do eksploatacji, o czym Urząd Miejski będzie informował indywidualnie właścicieli nieruchomości.

Przypomnijmy, że całkowita wartość inwestycji rozbudowy kolektorów sanitarnych wynosi 15.675.093,24 zł i odbywa się przy dofinansowaniu unijnym z Funduszu Spójności w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja składająca się z 17 zadań prowadzona będzie do 30 czerwca 2014.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola