Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Policja apeluje

Data publikacji: 2012-09-17, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Policja apeluje

W ostatnim czasie na terenie Gminy Środa Wielkopolska dochodzi do kradzieży elementów transformatorów i słupów energetycznych. Policja apeluje do wszystkich średzian o kontakt w przypadku zauważenia osób dokonujący uszkodzeń infrastruktury energetycznej.

Jak informuje średzka Policja do uszkodzeń transformatorów oraz kradzieży elementów miedzianych i kabli dochodzi głównie na obrzeżach miasta - w rejonach oddalonych od domostw oraz na wsiach - na polach. Kradzieże i niszczenie transformatorów powodują poważne straty finansowe oraz awarie i przerwy w dostawie prądu. Mogą one również wpływać ujemnie na stan i pracę sprzętów RTV i AGD. W związku z tym Policja prosi wszystkich mieszkańców Gminy Środa Wielkopolska o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które przebywają w okolicach transformatorów, obserwują je, próbują się do nich dostać i zaglądają do ich wnętrza. Należy pamiętać, że pracownicy i inne osoby będące przedstawicielami firm zajmujących się konserwacją i naprawą transformatorów poruszają się zawsze pojazdami oznakowanymi logiem firmy. Ubrani są również w odpowiedni strój ochronny posiadający emblematy tych firm. Wszystkie pozostałe osoby, które w jakikolwiek sposób próbują dostać się do tych urządzeń, prawdopodobnie są osobami nieuprawnionymi.

Policja apeluje do wszystkich średzian żeby w sytuacji zauważenia osób, które otwierają, zaglądają lub wynoszą jakieś urządzenia lub elementy ze studzienek i kanałów telekomunikacyjnych, rozdzielni i transformatorów czy sieci kolejowych powiadomili o tym fakcie Komendę pod numerem telefonu. 997. Funkcjonariusze Policji proszą również o powiadomienie w przypadku wyłączenia prądu, szczególnie w godzinach wieczorno - nocny w rejonach wiejskich lub na obrzeżach miasta. W takich sytuacjach policjanci sprawdzą powód przerwy w dostawie prądu. Szybkie powiadomienie Policji ułatwi zatrzymanie złodziei elementów transformatorów nawet na gorącym uczynku.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola