Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ponad pięćdziesiąt uchwał

Data publikacji: 2012-10-04, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad pięćdziesiąt uchwał

W czwartek 27 września tego roku w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się XXVI sesja Rady Miejskiej. Podczas posiedzenia radni przyjęli 56 uchwał.

Sesja rozpoczęła się o godzinie 15.30. Podczas obrad Rady zdecydowano o udzieleniu pomocy finansowej dla Powiatu Średzkiego w kwocie 21.450,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie Średzkiej Kolei Powiatowej, na zakup drewnianych podkładów niezbędnych do naprawy toru kolei na odcinku Środa Wielkopolska - Płaczki.

Radni przyjęli na sesji uchwałę w sprawie zmiany granic jednostek pomocniczych miasta - Osiedli. Zgodnie z decyzją radnych Środa Wielkopolska została podzielona na 15 osiedli. Do tej pory na terenie miasta funkcjonowało 8 Osiedli. Przypomnijmy, że uchwałę o zmianie granic dotychczasowych Osiedli oraz utworzeniu nowych poprzedziły konsultacje społeczne z mieszkańcami miasta. Zdecydowana większość mieszkańców, która wzięła udział w konsultacjach - ponad 90% opowiedziała się za nowym podziałem miasta na Osiedla.

Na sesji podjęta został także uchwała dotycząca nadania nazwy trzeciemu odcinkowi obwodnicy śródmiejskiej przebiegającemu pomiędzy ul. Nekielską a ul. Gnieźnieńską. Zgodnie z decyzją Rady ta część obwodnicy będzie nosiła nazwę Romana Dmowskiego. Poza nazwą dla tej ulicy nadana została nazwa jednej z ulic w Bodowie - u. Poranna oraz nazwa dla ulicy w Środzie Wielkopolskiej, zlokalizowanej w rejonie ul. Gnieźnieńskiej - ul. Szybowcowa. Większość uchwał jakie podjęli radni miejscy, bo aż 36 dotyczyło wyrażenia przez Radę zgodny na zawarcie przez Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości będącej własnością Gminy z dotychczasowymi dzierżawcami. Radni podjęli również uchwałę o podziale Gminy Środa Wielkopolska na jednomandatowe okręgi wyborcze oraz wyrazili zgodę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego przy ul. Kórnickiej.

Bez bonifikat dla działalności gospodarczej

Poza uchwałami radni miejscy podjęli Apel w sprawie wsparcia finansowego dla inicjatywy budowy Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej oraz przyjęli Oświadczenie, w którym określili, że w przypadku rozpatrywania wniosków o wyrażenie zgody na udzielenie bonifikat od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności dla nieruchomości zabudowanych obiektami przeznaczonymi na prowadzenie działalności gospodarczej oraz dla nieruchomości zabudowanych garażami nie należy stosować bonifikaty. Bonifikata będzie stosowana wyłącznie dla nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi i będzie ona wynosić tak jak do tej pory 90% wartości nieruchomości.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola