Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt przebudowy ul. Hallera

Data publikacji: 2012-09-11, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
 Projekt przebudowy ul. Hallera

Zmiana geometrii drogi od ronda Solidarności po ul. Kochanowskiego, zatoki postojowe, ścieżka rowerowa to główne elementy projektu przebudowy ul. Hallera, który jest przygotowany przez Gminę Środa Wielkopolska.

W kosztach przebudowy drogi powiatowej - ul. Hallera partycypować będą wspólnie Powiat Średzki oraz Gmina Środa Wielkopolska, co gwarantuje porozumienie zawarte pomiędzy tymi samorządami. Zgodnie z przygotowywanym projektem inwestycji zakres przebudowy ul. Hallera obejmie odcinek o długości 572 m od ronda Solidarności po ul. Kochanowskiego i będzie polegał na całkowitej zmianie geometrii drogi. W ramach prac, które zostaną wykonane w ulicy zwężeniu ulegną istniejące pasy jezdni oraz rozdzielający je plac zieleni. Po przebudowie ul. Hallera każdy pas jezdni, rozdzielony pasem zieleni będzie szeroki na około 3,25 m. Na istniejącą w ulicy trylinkę nałożony zostanie asfalt, który wyrówna istniejące nierówności nawierzchni. W zakresie prac remontowych w ul. Hallera przewiduje się wykonanie na całej długości drogi, po obu stronach zatok postojowych, chodników po śladzie obecnego oraz ścieżki rowerowej. Ścieżka rowerowa nie zostanie wykonana tylko w obrębie sklepu Biedronka, gdzie znajdować się będzie parking samochodowy. Projekt przebudowy ul. Hallera zakłada również wybudowanie trzech rond o pierścieniu wewnętrznym 5 m, które zlokalizowane zostaną na skrzyżowaniach ul. Hallera z ulicami: Staszica, Paderewskiego oraz Poselską.

Planowo inwestycja przebudowy ul. Hallera miała zostać zrealizowana w bieżącym roku. Jak informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Urzędu Miejskiego przebudowa ul. Hallera nie zostanie zrealizowana w tym roku, ponieważ inwestor czyli Gmina Środa Wielkopolska i Powiat Średzki nie posiadają jeszcze kompletu dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia inwestycji. Wynika to przede wszystkim z faktu, że projekt przebudowy ulicy był kilkakrotnie zmieniany i poprawiany. Najprawdopodobniej w październiku tego roku skompletowana zostanie cała dokumentacja pozwalająca rozpocząć inwestycję na ul. Hallera. Wówczas będzie można przeprowadzić procedurę wyboru wykonawcy inwestycji. Przebudowa ulicy powinna więc rozpocząć się w przyszłym roku - wyjaśnia Michał Orłowski.


Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola