Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rok szkolny rozpoczęty

Data publikacji: 2012-09-17, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Rok szkolny rozpoczęty

Rok szkolny 2012/2013 zainaugurowany został 3 września br. i potrwa do 23 czerwca 2013 r.

Do szkół i przedszkoli prowadzonych przez miasto uczęszcza łącznie 2913 dzieci. Na terenie gminy funkcjonują 4 przedszkola publiczne, filia w Słupi Wielkiej, oraz 7 przedszkoli niepublicznych. Dodatkowo, od tego roku, 3 przedszkola, dla dzieci 3 letnich prowadzi Spółka Środa XXI Sp. z o.o. Czas na nauce i zabawie spędza w przedszkolach 452 dzieci. Uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w I klasie szkoły podstawowej jest 308. Natomiast do „zerówki" uczęszcza 350 dzieci. Liczba wszystkich dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę, wynosi 1801. Najwięcej, bo aż 799, jest ich w Szkole Podstawowej Nr 3. Jedynym gimnazjum, na terenie miasta, prowadzonym przez Gminę Środa Wielkopolska, jest Gimnazjum Nr 1. Do „Jedynki" przeniesiono wszystkie klasy oraz nauczycieli ze zlikwidowanego Gimnazjum Nr 2. Łącznie uczy się tam 572 uczniów, z których 196 właśnie rozpoczęło swoją przygodę na tym etapie edukacji. Utworzono 8 pierwszych klas. Klas drugich jest 7 (164 uczniów), a trzecich 10 (212 uczniów). Mimo tych zmian dyrektor placówki - Jadwiga Wieland nie obawia się o efektywność funkcjonowania szkoły. Oprócz Gimnazjum Nr 1, Gmina Środa Wielkopolska prowadzi jeszcze gimnazjum przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Słupi Wielkiej. Tam uczęszcza 88 uczniów. Niepubliczne gimnazja funkcjonujące na terenie Gminy Środa Wielkopolska to: gimnazjum w Zespole Szkół Akademickich i, od tego roku, gimnazjum „Keglik" w Liceum Ogólnokształcącym. W szkołach podstawowych i gimnazjach pracuje łącznie 262 nauczycieli. Najwięcej, bo 74 zatrudnia Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie. Oprócz tego w szkołach zatrudnionych jest 79 pracowników obsługi. Opiekunów w publicznych przedszkolach jest 42, a pracowników obsługi 24.

W tym roku szkolnym na uczniów kilka dłuższych przerw m.in. w dniach 23 grudnia 2012 r. - 1 stycznia 2013 r. bożonarodzeniowa przerwa świąteczna, 14 - 27 stycznia 2013 r. ferie zimowe czy 1-5 maja 2013 r. „Majówka".

Jakub Rychtanek

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola