Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ruszyła budowa kanalizacji

Data publikacji: 2012-08-23, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Ruszyła budowa kanalizacji

W poniedziałek 13 sierpnia tego roku przedsiębiorstwo WUPRINŻ S.A. z Poznania rozpoczęło budowę kanalizacji sanitarnej w ulicy Jackowskiego. Inwestycja odbywa się przy dofinansowaniu ze środków unijnych.

Realizacja jednej z największych inwestycji infrastrukturalnych w Gminie Środa Wielkopolska jaką jest „Rozbudowa kolektorów sanitarnych z odbudową ulic w aglomeracji Środa Wielkopolska" rozpoczęła się zgodnie z wcześniejszym harmonogramem od ul. Jackowskiego. W tej ulicy na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Staszica wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, natomiast na odcinku od ul. Staszica do ul. Kórnickiej poza kanalizacją deszczową wybudowany zostanie kolektor sanitarny wraz z przyłączami. Wszelkie prace w ul. Jackowskiego mają się zakończyć do 30 września tego roku.

Projekt w ramach programu Infrastruktura i Środowisko

Przypomnijmy, że rozbudowa kolektorów sanitarnych w Środzie Wielkopolskiej jest realizowana przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość inwestycji wynosi 12.792.212,18 zł netto co wraz z podatkiem VAT daje kwotę 15.675.093,24 zł. Dofinansowanie unijne wynosi 6.750.787 zł. „Rozbudowa kolektorów sanitarnych z odbudową ulic w aglomeracji Środa Wielkopolska" składa się w sumie z 17 zadań. Wszystkie roboty mają zostać zakończone do 30 czerwca 2014 roku.

Poza pracami w ul. Jackowskiego jeszcze w tym roku zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna i deszczowa w ul. Staszica, Janickiego, Prusa, Paderewskiego, Kórnickiej. Także w 2012 roku planowane jest rozpoczęcie prac kanalizacyjnych w ul. Kosynierów, Żeromskiego, Tuwima, Broniewskiego, Reja i Gałczyńskiego. Jak mówi Marcin Bednarz, pełnomocnik ds. realizacji projektu - MAO wykonywanie prac kanalizacyjnych będzie powodowało pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Na długich odcinkach robót takich jak w ul. Kórnickiej prace będą przebiegały etapowo a ruch drogowy będzie wahadłowy. Jak dodaje Marcin Bednarz w ul. Kórnickiej najpierw zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna na odcinku od ronda do ul. Jackowskiego, następnie od ul. Jackowskiego do ul. Prusa i od ul. Prusa do ul. Sienkiewicza. Dopiero po wybudowaniu kolektora sanitarnego na całej długości ul. Kórnickiej wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Podobnie będą przebiegać prace w ul. Kosynierów. W mniejszych ulicach roboty będą przebiegać po kolei na całej długości.

Jak informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Urzędu Miejskiego w każdej ulicy, gdzie zostanie wykonana kanalizacja sanitarna w ramach realizowanego przez Gminę Środa Wielkopolska projektu na włazach kanałowych umieszczone zostanie logo Środy Wielkopolskiej.
Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola