Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

ŚRF z zespołem TSA

Data publikacji: 2012-09-02, Data modyfikacji: 2012-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
ŚRF z zespołem TSA

W dniach 16 i 17 sierpnia tego roku w Parku Łazienki odbyła się już kolejna edycja Środa Rock Festiwal. Główną gwiazdą tegorocznej edycji rockowego święta był legendarny zespół TSA.

Pomysł na organizację Środa Rock Festiwal narodził się kilka lat temu. Pierwsze edycje festiwalu odbywały się na placu przy Ośrodku Kultury i miały charakter przyjacielskiego spotkania lokalnych kapel garażowych. W latach 2010-2011 organizacją imprezy zajmowało się stowarzyszenie Środa Rock Festiwal, które zawiesiło swoją działalność w ubiegłym roku. Gmina Środa Wielkopolska nie chciała aby impreza zrzeszająca fanów muzyki rockowej przeszła do historii, dlatego zajęła się organizacją tegorocznej edycji festiwalu.

W tym roku Środa Rock Festiwal wpisał się w pięciodniowy cykl imprez odbywających się w Środzie Wielkopolskiej w dniach 15 – 19 sierpnia. Sam festiwal odbył się 16 i 17 sierpnia w Parku Łazienki. Pierwszego dnia festiwalu – 16 sierpnia na scenie zagrały lokalne kapele. Jako pierwsza o godzinie 18.00 wystąpiła kapela Transliner, następnie na scenie pojawił się zespół Indianer. Gwiazdą wieczoru był zespół Yelram dwukrotny laureat nagrody publiczności ŚRF - „Płonącej Pelargonii”. Pierwszy dzień festiwalu zakończyła Rockoteka w wykonaniu DJ Kisiu. Drugi dzień festiwalu – 17 sierpnia rozpoczął się już o godzinie 17.00. Do godziny 21.00 zagrały cztery kapele: Funset, Blindsight, Freud Theory oraz Bustergang. Po występach kapel odbyła się prezentacja drużyny piłkarskiej Polonii Środa.

Punktem kulminacyjnym tegorocznej edycji festiwalu był występ gwiazdy – legendarnego zespołu TSA. Ten polski zespół rockowy, zaliczony do prekursorów heavy metalu w Polsce powstał w 1979 roku w Opolu. W skład zespołu wchodzą: Marek Piekarczyk (wokal), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (gitara basowa), Marek Kapłon (perkusja) oraz Andrzej Nowak (gitara). Na koncercie w Środzie Wielkopolskiej nie wystąpił gitarzysta grupy Andrzej Nowak, który doznał tego dnia rozległego krwotoku wewnętrznego i trafił do szpitala. Koncert w Środzie Wielopolskiej był właśnie dedykowany Andrzejowi Nowakowi, którego stan zdrowia wraca już do normy. Zespół TSA podczas dwugodzinnego koncertu wykonał takie utwory jak: „Trzy zapałki” czy „Maratończyk”. Koncert grupy TSA zakończył tegoroczną edycję średzkiego festiwalu.

Filip Waligóra, Źródło artykułu: http://www.sroda.wlkp.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola