Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Środa w "Pulsie Biznesu"

Data publikacji: 2012-10-04, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Środa w

W weekendowym wydaniu ogólnopolskiego dziennika „Puls Biznesu" z dnia 21 - 23 września tego roku ukazał się artykuł dotyczący działalności gminnej spółki Środa XXI sp. z o.o. pt. „Samorządowa spółka do zadań wszelakich".

W artykule, którego autorem jest Tadeusz Markiewicz na temat powstałej stosunkowo niedawno w Środzie Wielkopolskiej spółki Środa XXI sp. z o.o. wypowiada się Burmistrz Środy Wielkopolskiej Wojciech Ziętkowski. W niniejszym tekście Burmistrz Ziętkowski opowiada o historii powołania Środy XXI sp. z o.o. oraz o bieżących zadania, które spółka realizuje. Burmistrz zwraca przede wszystkim uwagę na działalność edukacyjną spółki, która polega obecnie na prowadzeniu niepublicznych przedszkoli w mieście a w przyszłości najprawdopodobniej żłobka. Jak mówi dla „Pulsu Biznesu" Wojciech Ziętkowski Środa XXI nie powstała po to, by przynosić zyski. Służy do tego, bu ograniczać koszty samorządu. Burmistrza Ziętkowskiego za podjęcie decyzji o powołaniu Środy XXI sp. z o.o. chwali w artykule Dariusz Giza, wiceprezes firmy doradczej Inwest Consulting. Utworzenie jednej spółki, która zajmuje się różnymi zadaniami, dla takiego samorządu jak Środa Wielkopolska jest optymalnym rozwiązaniem. Ona nie musi przynosić zysków, powinna jednak wychodzić na zero - oczywiście nie od razu. Myślę, że tak właśnie będzie w Środzie - komentuje Dariusz Giza.

Dodajmy, że dziennik „Puls Biznesu" to jedyny w Polsce dziennik poświęcony wyłącznie tematyce gospodarczej. Informuje o bieżących wydarzeniach z punktu widzenia polskich przedsiębiorców, pomagając menadżerom i właścicielom firm w codziennym prowadzeniu biznesu.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola