Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Cebuli, Ziemniaka i Soi

Data publikacji: 2012-08-02, Data modyfikacji: 2012-10-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Święto Cebuli, Ziemniaka i Soi

W dniach 18 i 19 sierpnia tego roku, w gospodarstwie rolnym Moniki i Michała Nowaków w Henrykowie, po raz dziesiąty odbędzie się impreza rolnicza - Święto Cebuli, Ziemniaka, a także pierwszy raz Święto Soi.

W czasie dwudniowej imprezy, która zakończy się w niedzielę 19 sierpnia 2012 roku dożynkami gminnymi w Środzie Wielkopolskiej, wszyscy zainteresowani będą mogli na około 100 poletkach pokazowych, zlokalizowanych na 10 ha powierzchni gospodarstwa państwa Nowaków w Henrykowie, obejrzeć różne odmiany cebuli, ziemniaków,a także po raz pierwszy soi, szczególnie jako wsiewka kukurydzy. Jak zapewniają organizatorzy, wystawa została przygotowana tak, by można było przejść i ocenić wszystkie odmiany i doświadczenia. W sumie na poletkach doświadczalnych będzie można zobaczyć 64 odmiany cebuli i 32 odmiany ziemniaka. Podczas święta zorganizowane zostaną także wykłady rolnicze, będzie możliwość zapoznania się z bogatą ofertą firm nasiennych i nawozowych. Firmy maszynowe zaprezentują swój nowoczesny sprzęt. Na święcie obecne będą także firmy związane z obsługą rolnictwa (banki, ubezpieczalnie, doradcy). W czasie imprezy zorganizowane zostaną konkursy, w których będzie można wygrać m.in. sadzonkę ziemniaka Volumia czy 1200 kg soi Annushka.

Nowością podczas święta będzie akcja społeczna top agrar Polska oraz Tygodnika Rolniczego „Bezpieczeństwo i zdrowie na Wsi". Ideą akcji jest propagowanie bezpieczeństwa i zdrowia na wsi (zarówno w domu, w pracy, w gospodarstwie, jak i w ruchu drogowym). W ramach akcji w Henrykowie zorganizowany zostanie tzw. zielony punkt, w którym będzie możliwość zmierzenia poziomu zawartości cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, skorzystania ze szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, obejrzenia wozu strażackiego OSP, porozmawiania ze strażakiem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęcinku.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Środy Wielkopolskiej, Wojciech Ziętkowski. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w X Święcie Cebuli, Ziemniaka i Soi.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola