Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkolne stypendia socjalne

Data publikacji: 2012-08-23, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Szkolne stypendia socjalne

Do 15 września tego roku można składać wnioski o tzw. stypendium szkolne czyli pomoc finansową dla uczniów z najbiedniejszych rodzin.

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, prawo do ubiegania się o stypendium maja uczniowie szkół publicznych i niepublicznych, także dla dorosłych, którzy nie ukończyli 24 lat. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie pochodzący z rodzin, w których miesięczny dochód netto na osobę nie przekracza kwoty 351 zł netto. W szczególności o pomoc socjalną w formie stypendium mogą starać się uczniowie gdzie poza niskim dochodem na osobę w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe. Obligatoryjnym warunkiem przyznania uczniowi stypendium jest zamieszkanie na terenie Gminy Środa Wielkopolska.

Warunki wydatkowania stypendium

Wysokość przyznanego stypendium szkolnego nie będzie niższa niż 80% kwoty, o której

mowa w art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych i nie będzie mogła przekroczyć miesięcznie 200% tej kwoty. Stypendium szkolne zostanie przyznane na okres nie krótszy niż miesiąc i nie dłuższy niż 10 miesięcy w danym roku szkolnym. Warunkiem otrzymania środków pieniężnych jest przedstawienie faktur na co dane pieniądze zostały wydatkowane po odebraniu decyzji o przyznaniu stypendium. W tym celu został stworzony specjalny wykaz na co pomoc socjalna może zostać przeznaczona. Tak np. może zostać zakupiona jedna para butów, dres, obuwie sportowe i strój na zajęcia w - f - raz na semestr, tusze do drukarek, okulary korekcyjne. Bardzo ważne jest żeby faktury bądź rachunki były imiennie wystawione na rodzica lub pełnoletniego ucznia. Istotne jest także by np. plecak, buty itp. miały adnotację „szkolne" lub „sportowe" Na fakturach nie można poprawiać lub dopisywać np.: "sportowe". W roku szkolnym 2012/2013 obowiązują faktury za: zakup podręczników - od czerwca 2012 roku, pozostałe materiały szkolne od sierpnia 2012 roku oraz abonament za Internet - od września 2012 roku do czerwca 2013 roku.

Pełne wnioski o stypendium szkolne należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 września tego roku w szkołach podstawowych, Gimnazjum nr 1 oraz w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego - pok. 135. Wnioski o stypendium można pobrać w wyżej wymienionych placówkach a także ze strony internetowej urzędu - www.sroda.wlkp.pl - BIP - karty usług publicznych - Wydział Oświaty Kultury i Sportu - wniosek o przyznanie stypendium.

Dodajmy, że stypendium zostanie przyznane w formie decyzji administracyjnej.

Filip Waligóra

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola