Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uporządkowane przystanki

Data publikacji: 2012-09-17, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Uporządkowane przystanki

W ostatnim czasie przystanki autobusowe znajdujące się na terenie Gminy Środa Wielkopolska zostały uprzątnięte z plakatów reklamowych, które je szpeciły. W ich miejscu pojawiły się specjalne naklejki informujące o karze jaka grozi za bezprawne oklejanie przystanków autobusowych.

Temat uprzątnięcia oklejonych różnymi plakatami przystanków został wywołany przez radnych miejskich na sesji Rady w czerwcu. Sprawą uporządkowania przystanków zajęła się Straż Miejska wraz z Zakładem Gospodarki Komunalnej - podmiotem, który zarządza przystankami autobusowymi na terenie Gminy Środa Wielkopolska. Najpierw średzka Straż w okresie od 20 czerwca tego roku przeprowadziła kilkukrotne kontrolę przystanków. Jej efektem było pouczenie wszystkich właścicieli plakatów o zakazie ich naklejania w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym.

Dzięki danym kontaktowym umieszczonym na plakatach reklamowych, które oklejały przystanki autobusowe udało nam się skontaktować ze wszystkim podmiotami, które naklejały te plakaty, bądź które zlecały ich naklejanie. Wszyscy właściciele reklam zostali pouczeni o zakazie oklejania przystanków i o konsekwencjach jakie grożą za złamanie tego zakazu - mówi Komendant Straży Miejskiej Paweł Ludwiczak. Następnie Zakład Gospodarki Komunalnej zlecił Usługom Komunalnym uprzątnięcie wszystkich przystanków i ich umycie. W sprzątanie przystanków zaangażowani byli również skierowani przez Straż Miejską skazani przez sąd na karę ograniczenia wolności w postaci prac społecznych.

Po uprzątnięciu przystanków została na nich naklejona specjalna informacja przygotowana przez Zakład Gospodarki Komunalnej na której cytowany jest art. 63a Kodeksu Wykroczeń - „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek bez zgody zarządzającego tym miejscem podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny". Mam nadzieję, że informacja, która pojawiła się na przystankach zapobiegnie ich oklejaniu różnymi plakatami - mówi Jarosław Płociński, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Jak informuje Straż Miejska kara za oklejanie przystanków plakatami może wynieść nawet do 500 zł mandatu. Komendant Ludwiczak zapowiada, że Straż Miejska nadal będzie prowadziła systematyczne kontrole przystanków autobusowych pod względem przestrzegania zakazu ich oklejania.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola