Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VII Maraton Pływacki

Data publikacji: 2012-07-07, Data modyfikacji: 2012-07-07
A A AWydrukDrukuj  
 
VII Maraton Pływacki

Podczas maratonu, podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie rozegranych pięć wyścigów: na dystansie 200 m dla dzieci w wieku do 10 lat w klasyfikacji dziewcząt oraz chłopców – start godzina 11.00, na dystansie 500 m dla dzieci w wieku 11 – 13 lat w klasyfikacji dziewcząt i chłopców – start godzina 11.25, na dystansie 500 m dla samorządowców w kwalifikacji kobiet i mężczyzn – start godzina 12.00, na dystansie 1500 m w klasyfikacji kobiet i mężczyzn – start godzina 12.30 oraz wyścig finałowy na dystansie 3000 m o Puchar Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska – start godzina 14.15. Uczestnicy, którzy wystartują na tym ostatnim dystansie, zostaną również sklasyfikowani w „Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym 2012”, zgodnie z regulaminem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego – Open i Masters (kategorie wiekowe od A do F i ewentualnie dalej co 10 lat). Każdy zawodnik, który chce wystartować w maratonie, zobowiązany jest zapisać się do udziału w zawodach. Do 26 czerwca zapisy można było dokonywać za pomocą wypełnionej karty zgłoszeniowej, przesłanej na adres mailowy maraton@sroda.wlkp.pl, bądź też tradycyjnie pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej, ul. Daszyńskiego 5. Osoby, które nie zapisały się w powyższy sposób, będą mogły dokonać swojego zgłoszenia do udziału w zawodach w dniu maratonu (30 czerwca) w biurze zawodów przy ul. Plażowej 4, które będzie czynne w godzinach 9.00 – 13.45. Do poszczególnych wyścigów można zapisywać się najpóźniej na 30 minut przed kolejnymi startami. Szczegółowy program sobotniego maratonu zainteresowani mogą znaleźć na stronie internetowej www.maratonsroda.pl.Organizatorami Maratonu Pływackiego o Puchar Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska są: Gmina Środa Wielkopolska, Środa XXI Sp. z o. o., Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki, a także Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.Po maratonie w Parku Łazienki odbędzie się impreza plenerowa „Powitanie Lata w rytmach disco polo” w czasie której wystąpią wykonawcy muzyki disco: Diadem, 4ever oraz zespół Akcent. Dla najmłodszych uczestników imprezy o godzinie 15.00 rozpocznie się festyn „Letnie drzewo wakacji”.

Filip Waligóra, Źródło artykułu: http://www.sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola