Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wandal z zarzutami

Data publikacji: 2012-09-05, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Wandal z zarzutami

19 - letni mężczyzna podejrzany o zniszczenie 7 szyb w toaletach publicznych ustawionych w Parku Łazienki przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się 18 września tego roku.

Przypomnijmy, że 16 czerwca tego roku, kilka dni po ustawieniu w Parku Łazienki czterech kontenerów z ośmioma toaletami, które zostały zakupione przez spółkę Środa XXI sp. z o.o. nieznany sprawca dokonał ich zniszczenia poprzez wybicie w nich szyb. Wyrządzona szkoda została wyceniona na 2890 zł. Policji udało się ustalić i zatrzymać sprawcę zniszczenia mienia należącego do Środy XXI. Okazał się nim dziewiętnastoletni mężczyzna ze Środy Wielkopolskiej. Sprawca przestępstwa przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Dziewiętnastolatek zawnioskował do sądu o karę ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 10 miesięcy po 32 godziny. Dodatkowo sprawca przestępstwa zobowiązał się naprawić wyrządzoną szkodę oraz powstrzymać się od spożywania alkoholu. Posiedzenie sądu w powyższej sprawie odbędzie się 18 września tego roku. Zgodnie z art. 288 § 1 każdy kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przypomnijmy, że kontenery z toaletami zostały sprowadzone z Austrii. Łączny koszt toalet, wraz z transportem, wyniósł 13 tysięcy euro. Sanitariaty zostały zakupione przez gminną spółkę Środa XXI sp. z o.o.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola