Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Większa dotacja dla przedszkoli

Data publikacji: 2012-10-04, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Większa dotacja dla przedszkoli

Z początkiem nowego roku szkolnego do 415,20 zł za przedszkolaka czyli o ponad 16 zł wzrosła dotacja udzielana z budżetu gminy dla niepublicznych przedszkoli działających na terenie Gminy Środa Wielkopolska.

Od 1 września tego roku miesięczna dotacja na jednego przedszkolaka przyznawana niepublicznej placówce oświatowej wynosi 415,20 zł. Dodajmy, że jeszcze w maju tego roku wysokości tej dotacji wyniosła 398, 96 zł. Jak wyjaśnia Andrzej Chmielewski, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 25 maja 2011 roku wysokość dotacji udzielana niepublicznym przedszkolom z budżetu gminy jest równa 75% ustalonych w budżecie wydatków bieżących ponoszonych na uczniów w przedszkolach prowadzonych przez Gminę. Obecnie utrzymanie dziecka w przedszkolu publicznym kosztuje budżet gminy 553,61 zł. 75 % tej kwoty stanowi dotację jaką Gmina zobowiązana jest miesięcznie przekazać przedszkolom niepublicznym na jedno dziecko uczęszczające do przedszkola - mówi Andrzej Chmielewski.

Dodajmy, że wysokość dotacji nie jest stała i ulega zmianie kilka razy do roku w zależności od wysokości wydatków ponoszonych przez Gminę na dziecko uczęszczające do przedszkola publicznego. W tym roku wysokość dotacji zmieniła się już trzeci raz i obecnie jest najwyższa.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola