Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XIX Sesja Rady Miejskiej

Data publikacji: 2012-04-05, Data modyfikacji: 2012-04-05
A A AWydrukDrukuj  
 
XIX Sesja Rady Miejskiej

Wśród projektów uchwał, nad którymi obradowali radni znalazło się osiem uchwał dotyczących wyrażenia przez Radę Miejską zgody na udzielenie osobom fizycznym i prawnym bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności dla nieruchomości położonych przede wszystkim w Środzie Wielkopolskiej.

Bez bonifikat

Projekty tych uchwał zostały wywołane na podstawie ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Niniejszy akt prawny określa zasady tego przekształcenia oraz sposób ustalenia opłaty za jego dokonanie. W myśl przepisów ustawy, właściwy organ, w tym przypadku Burmistrz Miasta za zgodą Rady Miejskiej wyrażonej w uchwale, może na wniosek użytkownika wieczystego udzielić bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości w prawo własności, w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność gminy. Wszystkie projekty uchwał w sprawie udzielenia bonifikaty Rada Miejska odrzuciła uznając, że w sytuacji kiedy w budżecie gminy brakuje pieniędzy na prowadzenie szkół, wykonywanie inwestycji mało celowym wydaje się udzielanie bonifikat od nabycia gtuntów.

Pomoc dla powiatu

Ponadto radni miejscy na sesji podjęli decyzję o udzieleniu Powiatowi Średzkiemu pomocy finansowej rzędu 10 tysięcy złotych na realizację programu usuwania azbestu z terenu Gminy Środa Wielkopolska oraz przekazali Powiatowi Średzkiemu pomoc finansową w wysokości 155 tysięcy złotych z przeznaczeniem na administrowanie drogami powiatowymi na terenie miasta Środa Wielkopolska.

Pomoc dla kościołów
Podczas sesji Rady Miejskiej jej członkowie podjęli decyzję o udzieleniu ze środków budżetowych Gminy Środa Wielkopolska parafiom rzymskokatolickim z terenu gminy dotacji z przeznaczeniem na prace konserwatorskie, restauratorskie czy roboty budowlane. W efekcie Rada Miejska udzieliła dotacji w wysokości 80 tysięcy złotych Kolegiacie Średzkiej z przeznaczeniem na konserwację czterech stalli znajdujących się po lewej stronie prezbiterium budynku kościoła, 70 tysięcy złotych na remont części prezbiterium i nawy kościoła w Nietrzanowie oraz 35 tysięcy złotych na prace konserwatorskie związane z rewaloryzacją i wzmocnieniem drewnianego kościoła w Mącznikach. Wśród uchwał podjętych przez Radę Miejską znalazły się również m.in. uchwała w sprawie wspólnej realizacji sieci kanalizacji sanitarnej przez gminę i właścicieli nieruchomości w Dębiczu, oraz uchwały w sprawie nadania nazw nowopowstałym ulicom w Środzie Wielkopolskiej. Nowe ulice zyskały nazwy: I Kompanii Średzkiej, Tulipanowa oraz Stanisława Mikołajczyka

Filip Waligóra, Źródło artykułu: http://www.sroda.wlkp.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola