Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Za podawanie posiłków odpowiada przedszkole

Data publikacji: 2013-06-11, Data modyfikacji: 2013-06-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Za odpowiednie podanie posiłków przedszkolakom uczęszczającym do placówek, do których gotowe posiłki przywożone są przez Stołówki Gminne odpowiedzialnymi  nie są pracownicy Stołówek ale pracownicy przedszkoli.

To oni powinni zadbać o to, żeby dostarczane przez Stołówki gotowe posiłki zostały dzieciom podane w odpowiednim czasie i w odpowiednich warunkach. Na łamach ostatniego numeru „Gazety Średzkiej” opublikowany został anonimowy list dotyczący kwestii przygotowywania i podawania gotowych posiłków dzieciom uczęszczającym do przedszkoli, w których usługi z zakresu żywienia świadczą Stołówki Gminne. Jak wynika z treści listu jego autorem jest rodzic dziecka. Ów rodzic skarży się na to, że śniadanie przeznaczone dla przedszkolaków jest już przygotowane w poszczególnych salach do spożycia z około godzinnym wyprzedzeniem  co powoduje, że serwowane kanapki wysychają a ponadto narażone są na różnego rodzaju zarazki. Za taką sytuację rodzic próbuje obwinić Stołówki Gminne.

Jak wskazuje Dariusz Tomaszewski, dyrektor Stołówek Gminnych to nie pracownicy Stołówek odpowiadają za podanie dzieciom posiłków ale pracownicy poszczególnych przedszkoli. Zadaniem Stołówek Gminnych jest wyłącznie przygotowanie posiłków i dostarczenie ich do poszczególnych placówek, które korzystają z naszych usług. Natomiast  za czas i sposób ich podania bezpośrednio odpowiadają pracownicy poszczególnych przedszkoli – mówi dyrektor Tomaszewski.

Za podawanie posiłków odpowiadają pracownicy przedszkola

Za zaistniałą sytuację, którą opisuje autor listu nie są więc odpowiedzialne Stołówki Gminne ale konkretna osoba, będąca pracownikiem przedszkola.  Rodzic, który miał uwagi co do sposobu podania śniadania dzieciom w przedszkolu mógł wyjaśnić tą kwestię z wychowawcą dziecka bądź też zgłosić interwencję u dyrektora przedszkola. 

Dodajmy również, że autor listu opublikowanego w „Gazecie Średzkiej” nie wskazuje, w którym przedszkolu miała miejsce opisywana przez niego sytuacja. Zaznacza on tylko, że nie jest to przedszkole Osiedlowe Skrzaty przy ul. Kościuszki. Stołówki Gminne świadczą  na co dzień usługi z zakresu żywienia dzieci zarówno w szkołach jak i  przedszkolach: publicznych i niepublicznych prowadzonych przez spółkę Środa XXI. W sumie jest to kilkanaście placówek. Decydując się na upublicznienie tej sprawy rodzic, bez wskazania konkretnego przedszkola i konkretnej grupy przedszkolnej, nie tylko nie wyjaśnił ale dodatkowo mógł wprowadzić zaniepokojenie wśród wszystkich rodziców dzieci, żywionych przez Stołówki Gminne.

UM Środa Wielkopolska, Źródło artykułu: www.sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: UM Środa Wielkopolska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola