Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żłobek w Środzie?

Data publikacji: 2012-09-18, Data modyfikacji: 2012-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Żłobek w Środzie?

Gminna spółka Środa XXI sp. z o.o. zamierza w pierwszych miesiącach 2013 roku uruchomić żłobek dla dzieci w wieku od 20 tygodni do 2,5 roku życia.

Żłobek prowadzony przez Środę XXI sp. z o.o. byłby pierwszą taką placówką działającą na terenie Gminy Środa Wielkopolska. Do tej pory w naszym mieście nie funkcjonował odrębny żłobek. Jak mówi Andrzej Chmielewski, naczelnik Wydziału Kultury, Oświaty i Sporty Urzędu Miejskiego jeszcze kilka lat temu w Przedszkolu nr 4 przy ul. Staszica istniał oddział żłobkowy. Jednak kolejne kontrole nadzoru pedagogicznego wskazywały, że funkcjonowanie tego oddziału w jednym zespole z przedszkolem jest niezgodne z przepisami prawa. Podjęliśmy zatem decyzję o likwidacji oddziału żłobowego- dodaje Andrzej Chmielewski.

Jak powiedział w rozmowie z „redakcją" Marcin Bednarz, prokurent spółki Środa XXI sp. z o.o. wydaje się, że w naszej gminie jest zapotrzebowanie na żłobek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich mieszkańców Gminy spółka zamierza taki żłobek uruchomić. To czy zostanie on otwarty w pierwszych miesiącach 2013 roku zależy od zainteresowania rodziców posłaniem swoich dzieci do tej placówki.

Spółka Środa XXI chciałaby utworzyć w żłobku 6 oddziałów po 8 dzieci w każdym. Na jedną grupę miałoby przypadać 1,5 opiekuna mimo, że zgodnie z przepisami wystarczyłby tylko jeden. Poza tym dzieci będą miały zapewnioną opiekę pielęgniarską. Żłobek w ramach odpłatności będzie działał 10 godzin. Gdyby była konieczność pozostawienia dziecka w żłobku powyżej 10 godzin to spółka za ustawową odpłatnością zapewni taką możliwość. Jak mówi Marcin Bednarz na chwilę obecną trudno powiedzieć jaka będzie odpłatność za żłobek. Prawdopodobnie będzie się ona wahać w granicach 600 - 800 zł miesięcznie, tak jak ma to miejsce w sąsiednich gminach gdzie funkcjonują żłobki.

Spotkanie informacyjne dla rodziców chcących posłać swoje dzieci do żłobka dotyczące m.in. warunków finansowania odbędzie się w piątek 28 września tego roku o godzinie 17.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego. Spółka Środa XXI prosi o potwierdzenie przybycia na spotkanie pod numerem telefonu: 612867749 lub 661648754.

Filip Waligóra

 

sroda.wlkp.pl, Źródło artykułu: sroda.wlkp.pl, Autor zdjęć: sroda.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki - powiat centralnej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej, w skład którego wchodzą gminy: Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl oraz Środa Wielkopolska. Powiat obejmuje powierzchnię 623,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Góra Górzno, rzeczki i strumienie (Głuszynka, Moskawa, Miłosławka, Średzka Struga), jeziora oraz zbiornik retencyjny, a także Bagna Średzkie czy Dolina Strugi średzkiej i Maskawy.

  Wśród zabytków wymienia się: ratusz z poł. XIX w.w Środzie Wielkopolskiej, kolegiatę farną z lat ok. 1423-28,  kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa z lat 1883-88, zespół dworski w Źrenicy z 2 poł. XIX wieku oraz szlak Średzkiej Powiatowej Kolei Wąskotorowej.

  Powiat średzki ma charakter rolniczo-przemysłowy, a jego dobra lokalizacja, rozbudowana infrastruktura i sieć dróg czynią go miejscem atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 11 łączącą Wybrzeże Morza Bałtyckiego ze Śląskiem, a W odległości 9 km od Środy Wlkp. przebiega autostrada A-2.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola